ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çocuklar İçin Kol Saatleri

Aksesuarlar yetişkinlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Özellikle konu saatler olduğunda hem zaman yönetimi hem işlevselliği hem de kombinlere şık bir hava katması nedeniyle en çok tercih edilen aksesuarların başında gelmektedir. Saat dünyasının çeşitliliği ile birçok seçenek sunması kol saati seçimi yaparken oldukça zaman ve ilgi istemektedir. Konu birde çocuklarım için saat seçimine gelince iş daha da zorlaşmaktadır.

Birçok ebeveyn çocuğuna zaman yönetimini öğretmek, zamanını iyi değerlendirmeyi öğretmek veya buna teşvik etmek için kol saatini almayı tercih etmektedir. Ayrıca akıllı saatlerdeki GPS özelliği ile çocuğunun nerede olduğunu takip edebilmek, ondan rahatlıkla haberdar olabilmek içinde kol saatleri birçok ebeveyn tarafından tercih edilmektedir. Elbette çocuğunun şık olmasını, onun güzel ve özenli gözükmesini istediği içinde kol saati almayı tercih edenler de mevcut. Ancak çocuklara kol saati alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur.

Öncelikli olarak çocuk kol saatinin sahip olması gereken başlıca bazı özellikler vardır. Çocuk kol saatlerinde sahip olunması beklenilen en temel üç özellik saatin dayanıklılığı, su geçirmez olması ve son olarak kalitesidir. Almış olduğunuz saat çocuğunuzun sağlığını tehdit etmemeli ve gerekli testlerin yapıldığı materyallerden üretilmiş olmalıdır. Çocuğunuzun derisinin tahriş olmaması, alerji yaratmaması için saatin kayışı ile kasasındaki materyalin yapıldığı malzemeler çok önemlidir.

Eğer 12 yaşından daha küçük çocuklarınız için kol saati alacaksanız saatin ilgi çekici olması bir diğer önemli özelliktir. Çocuğunuzun kol saati kullanımını alışkanlık haline getirmesini istiyorsanız aldığınız saatin çocuğa cazip gelmesi gerekir. Bu yüzden sevdiği karakterler, renkler olan saatleri tercih edebilirsiniz. Elbette burada Avrupa’ya uygunluk standartlarına sahip olan saatleri incelemeye ve tercih etmeye özen gösterin.

Eğer çocuğunuza ilk defa bir saat alıyorsanız saati analog tercih etmelisiniz. Bunun nedeni ilk defa kol saati kullanmaya başlayan bir çocuk saati takip etmekte zorlanacaktır. Analog saat ilk başta saati takip etmesine yardımcı olacak ve bunu kolaylaştıracaktır. Daha sonrasında çocuk kol saatlerinde dijital olanları tercih edebilirsiniz.

Çocuk Kol Saati Fiyatları

Piyasada erkek ve kadın kol saati gibi birçok çocuk kol saati modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Fiyatı daha yüksek olan saat daha kalitelidir, fiyatı daha düşük olan saat kalitesizdir gibi bir kıstas yapmak doğru olmayacaktır. Saati alacağınız kişi çocuğunuz olacağı için Avrupa standartlarına uygunluğuna bakılmalı, istediğiniz özellikler belirlenmeli ve bu kıstasta bir fiyat performans ilişkisi kurarak tercihinizi yapmalısınız. Ancak hemen hemen her bütçeye uygun çocuk kol saatlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin Akıllı Kol Saati

Akıllı saat modelleri işlevselliklerinden ötürü özellikle birçok ebeveynin son zamanlarda oldukça fazla tercih ettiği bir saat modeli. Akıllı saatlerde bulunan GPS ile çocuğun konumunu belirlemek ve takip edebilmek birçok ebeveyni cezbeden bir özellik. Bu özellik sayesinde her an çocuğunuzun nerede olduğunu kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca çocuğunuz bir telefona sahip ise ona yaptığınız aramaları rahatlıkla telefonuna bakmıyor olsa bile kol saatinde görerek cevaplayabiliyor.

Ancak bu kol saati çocuğun özel alanını fazla müdahalede bulunma, onun kişisel alanına saygı duymama gibi konuları da akla getiriyor. Bu yüzden bazı ebeveynler çocuklarda akıllı saat kullanımını doğru bulmuyor ve tercih etmiyor.

Ayrıca bu saatlerin internete bağlanabilme, veri toplama gibi özellikleri de bulunmakta. Çocuğunuzun derse odaklanması, internette filtresiz bir şekilde dolaşması, verilerinin depolanması gibi durumlar da mevcut. Bu nedenler de akıllı kol saatlerine mesafeli kalınmasına neden olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnimizi inceleyebilirsiniz.